Ex -Yu

Nastavljen protest u Skoplju zbog sporazuma sa Grčkom

Nastavljen protest u Skoplju zbog sporazuma sa Grčkom
Foto: b92 | Nastavljen protest u Skoplju zbog sporazuma sa Grčkom
Srna

SKOPLJE - U Skoplju su nastavljeni protesti građana zbog sporazuma sa Grčkom kojim bivša jugoslovenska republika postaje Republika Severna Makedonija.

Demonstranti su sinoć, kao i prethodnih večeri, ponovili da je dogovor štetan i protiv makedonskih interesa.

Protest je protekao mirno, uz pojačano prisustvo policajaca.

Ministri spoljnih poslova Makedonije i Grčke Nikola Dimitrov i Nikos Kocijas potpisali su 17. juna sporazum o rješavanju makedonsko-grčkog spora o nazivu Makedonije i strateškom partnerstvu dvije zemlje.

Prema tom dogovoru, bivša jugoslovenska republika postaće Republika Sjeverna Makedonija.

Predsjednik Makedonije Đorđe Ivanov odbio je da potpiše Zakon o ratifikaciji konačnog sporazuma za prevazilaženje spora o imenu između Makedonije i Grčke.

Najčitanije