SKOPLJE - Pristalice građanske inicijative "Za zajedničku Makedoniju" i u petak naveče su, na 33. protestu u Skoplju, zatražili od stranaka da se povuku iz takozvane "albanske platforme".
Demonstranti su kao i prethodnih dana ponovili zahtjeve - protiv su izbora predsjednika zakonodavnog doma koji podržava "albansku platformu", traže povlačenje i usvajanje makedonske platforme.
Tokom vikenda neće biti protesta, a inicijatori će nastaviti sa organizovanjem protesta sve dok im ne budu ispunjeni zahtjevi.
Mladići su, umjesto makedonske, postavili zastavu Albanije.
Albanska zastava je zatim skinuta i ponovo postavljena zastava Makedonije.