Ex -Yu

Ne sjeća se da je ubio oca i policajca

Ne sjeća se da je ubio oca i policajca
Ne sjeća se da je ubio oca i policajca
Agencije

NOVI SAD - Srećko Martić iz Starih Ledinaca, kod Novog Sada, ne sjeća se da je u svojoj kući bombom ubio oca Jovu (62) i policajca Sinišu Hrnjeza (39).

Martić je saslušan juče u bolnici Centralnog zatvora u Beogradu, a istražnom sudiji je, prema nezvaničnim saznanjima, rekao da se ne sjeća ničeg u vezi sa tragičnim događajem, niti da je bombu donio kući sa ratišta u Hrvatskoj, piše novosadski "Dnevnik".

Jovina kćerka je 30. oktobra pozvala policiju, jer je Srećko maltretirao roditelje i divljao po kući.

Po dolasku policije, Srećko je pobjegao u podrum kuće, a kad su se dvojica policajca i njegov otac pojavili na vratima on je aktivirao bombu "kašikaru".

Od eksplozije bombe poginuli su Jovo i policajac Hrnjez, dok su Srećko i drugi policajac Saša Marinković povrijeđeni.

Srećko je s teškim tjelesnim povredama prebačen u novosadski Klinički centar gdje su ljekari uspjeli da mu spasu život.  Poslije dvadesetak dana liječenja u KC-u prebačen je u bolnicu Centralnog zatvora u Beogradu.

Još nije poznato kada će Martiću biti suđeno za dvostruko ubistvo u Starim Ledincima.

Najčitanije