Ex -Yu

Nema zaštićenih u borbi protiv kriminala i korupcije

Nema zaštićenih u borbi protiv kriminala i korupcije
Nema zaštićenih u borbi protiv kriminala i korupcije
Srna

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović izjavio je večeras da je Srbija sigurna zemlja za sve poštene građane, a da će borba protiv kriminala i korupcije biti bespoštedna i da niko neće biti zaštićen.

Stefanović je, na svečanosti u Sava centru u Beogradu povodom Dana MUP-a, slave i Dana policije Srbije, istakao da za kriminal i korupcije nema i ne može biti razumijevanja.

"Naša dužnost je da opravdamo poverenje u policiju, tako što ćemo graditi zajedništvo i timski duh i pokazati da u Srbiji nema zaštićenih. Svako ko se ogreši biće najstrožije kažnjen. Nemir treba da osećaju samo oni koji su se ogrešili o zakone", rekao je Stefanović.

On je istakao da se posebno mora otkrivati kriminal i korupcija u redovima policije, gdje ne smije biti zaštićenih i da niko neće moći da se sakrije iza uniforme, značke ili čina.

Stefanović je rekao da je ponosan na aktivnosti policije tokom poplava i da nije mogao da pretpostavi da će se prvih dana od preuzimanja dužnosti ministra policije Srbija naći u vanrednoj situaciji.

Direktor policije Srbije Milorad Veljović rekao je da je tokom prošle godine policija rasvijetlila nasloženije predmete u kojima je država oštećena za gotovo milijardu evra.

Veljović je naveo da korupcija i nečasni policajci, kojih je manjina, narušavaju ugled policije, te dodao da interesne grupe vrše pritisak na policiju, jer ugrožava njihovo postojanje.

"Najenergičnije ćemo im se suprotstaviti i nećemo dozvoliti da budu deo našeg sistema", istakao je Veljović.

On je podsjetio na ulogu svih jedinica policije u spašavanju ljudi tokom poplava, navodeći da Srbija mora biti ponosna na njih.

"Policija deli sudbinu svog naroda, pomaže kada je najteže", rekao je Veljović i podsjetio da je prošle godne tokom obavljanja službenih zadataka poginulo četiri pripadnika MUP-a Srbije.

Ovogodišnja svečanost je obilježena bez pokaznih vježbi pripadnika MUP-a Srbije, a u velikoj sali Sava centra je održan umjetnički program, prikazan dokumentarni film o učešću i podvizima policije u spasavanju ljudi u poplavama, te podijeljene nagrade policajcima herojima.

Svečanosti su prisustvovali predsjednik Skupštine Srbije Maja Gojković, ministri Srbije, NJegova svetost patrijarh srpski Irinej, predstavnici vjerskih zajednica u Srbiji, kao i pravosuđa, vojske i drugih državnih organa, bezbjednosnih agencija i diplomatskog kora.

Najčitanije