ZAGREB - Istražni sudija Županijskog suda u Zagrebu na mjesec dana poslala je Nijemca G.K. (60) u istražni zatvor zbog sumnje da je u noći na utorak polno zloupotrijebio trogodišnjeg njemačkog državljanina.
U Remetincu je završio kako ne bi mogao ponoviti gnusno nedjelo, pobjeći ili uticati na svjedoke koje je potrebno ispitati tokom istrage. Zbog interesa istrage Općinsko državno odvjetništvo u Zagrebu u četvrtak nije objavilo u kojoj je vezi osumnjičeni s trogodišnjakom. Neslužbeno saznajemo da je G.K. i u Njemačkoj evidentiran zbog sličnih krivičnih djela.
Utvrdi li se tokom istrage, a potom i eventualnog suđenja da je kriv prijeti mu do 13 godina zatvora.
(24sata.hr)