BEOGRAD - Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić uručio je večeras srpskim olimpijcima državnu zastavu koju će na otvaranju 30. Ljetnih olimpijskih igara u Londonu nositi najbolji srpski teniser Novak Đoković.
ikolić je na prijemu u zgradi Predsjedništva Srbije srpskim olimpijcima, koje je predvodio predsjednik Olimpijskog komiteta Srbije Vlade Divac, poželio sreću na predstojećoj Olimpijadi u Londonu i naglasio da je ispunjavanje olimpijske norme već veliki uspjeh.
"Voleo bih da nas obradujete kao što ste to činili i ranije. Nadam se da ćete nam doneti medalje kao što ste to činili i ranije, da imamo čemu da se radujemo", izjavio je Nikolić.
On kaže da će Srbija pratiti sva takmičenja svojih sportista i da će se radovati svakom njihovom uspjehu.
"Vi predstavljate sebe, svoje porodice ali i celu Srbiju. Želim vam sreću, Srbija je uz vas", poručio je Nikolić.
Predsjednik Olimpijskog komiteta Srbije Vlade Divac naglasio je da je ostalo još samo četiri dana do događaja koji srpski sportisti čekaju četiri godine i uručio sportistima amajlije sa Pančićevom omorikom.
"Svaki tim ima svoje prepoznatljive simbole. Neka vam ova amajlija donese uspeh i neka vas podseti odakle potičete. I nikada ne zaboravite - snaga je u nama!", naglasio je Divac.
Kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije Vanja Udovičić rekao je da srpski sportisti sa velikim entuzijazmom odlaze u London i izrazio nadu da će se sa Olimpijskih igara vratiti sa što više medalja.
Olimpijske igre u Londonu traju od 27. jula do 12. avgusta.