BEOGRAD - Noć u Beogradu za lekare je protekla mirno, izjavila je jutros Tanjugu portparol Hitne pomoći Nada Macura, ističući da u tom periodu nije bilo saobraćajnih udesa.
‘’Hitna pomoć je tokom noći u Beogradu obavila 102 intervencije od kojih 25 na javnim mestima, a za protekla 24 sata ukupno 229 intervencija od kojih 90 na javnim mestima’’, precizirala je Macura.
‘’Lekarima su se najčešće obraćali astmatičari i srčani bolesnici’’, rekla je portparol Hitne pomoći.
Macura je savjetovala nošenje boce sa vodom ili osvježavajućim napitkom, lagane odjeće i šešira ili kačketa radi zaštite od sunca, mediteransku ishranu i boravak u umjereno rashlađenim prostorijama.