PODGORICA - Vojska Crne Gore ispratiće sutra novu jedinicu u međunarodnu mirovnu misiju (ISAF) u Avganistanu, saopšteno je iz crnogorskog Ministarstva odbrane.
Novi, šesti, kontigent smijeniće jedinicu koja je u Avganistanu provela šest mjeseci.
Crnogorski vojnici u ISAF misiji angažovani su zajedno sa njemačkim i mađarskim vojnicima, na sjeveru Avganistana.
Crnogorska vojska od ove godine ima i svoje predstavnike, kao mentore u školi za obuku vojne policije Avganistanske nacionalne armije, sa sjedištem u Kabulu.
Pripadnici Vosjke Crne Gore su do sada bili angažovani na obezbjeđenju vojne baze ISAF misije, a neki mediji spekulisali su da bi kasnije mogli biti uključeni i u borbene operacije mirovnih snaga u Avganistanu.