Ex -Yu

Obilić: Eksplozija u TE, ima mrtvih

Obilić: Eksplozija u TE, ima mrtvih
Obilić: Eksplozija u TE, ima mrtvih
N.N.

PRIŠTINA - Najmanje tri osobe su stradale, a više od deset ih je povrijeđeno u jakoj eksploziji u termoelektrani "Kosovo A" u Obiliću, kod Prištine.

Kako javlja dopisnica B92 iz Prištine, policijski izvori su potvrdili da ima žrtava i povrijeđenih u eksploziji u proizvodnom pogonu.

Ekipe su na terenu, policija je blokirala pristup elektrani, trenutno se čine napori da se spriječi moguća druga eksplozija. Kako javlja "Ekspres", povrijeđeno je 11 osoba koje su prebačene u KBC u Prištini.

Do eksplozije koja se osjetila i u Prištini, došlo je u odeljenju za elektrolizu termoelektrane "Kosovo A", a uzrok je najverovatnije curenje vodonika.

Direktor proizvodnje KEK-a Arben Đuka rekao je za "Ekspres" da je ekplozija bila strahovito jaka.

Snažna detonacija nanijela je i materijalnu šteta ljudima koji žive u blizini elektrane.

Pristup TE je omogućen trenutno samo hitnim službama.

Najčitanije