Ex -Yu

Obradović: Niko nije odlučio da Šešelj ne bude predat Hagu

Obradović: Niko nije odlučio da Šešelj ne bude predat Hagu
Obradović: Niko nije odlučio da Šešelj ne bude predat Hagu
Agencije

BEOGRAD - Niko u Srbiji nije odlučio da Vojislav Šešelj ne bude predat Haškom tribunalu, izjavio je pravni zastupnik Vlade Srbije u slučaju 'Šešelj', Saša Obradović, odgovarajući na pitanje lista "Danas" da li će država snositi posljedice zbog neisporučivanja lidera radikala Hagu.

Obradović je u ponedjeljak predao podnesak Tribunalu, tražeći od Žalbenog vijeća da se izjasni o tome da li će poslati nalog za hapšenje, navodi "Danas".

"Zatražio sam samo dokument koji nam nije dostavljen. Čekamo odgovor Tribunala. Kad dokument stigne, postupak ide dalje", naglasio je Obradović.

"Danas" takođe prenosi izjavu vođa ljekarskog tima lidera radikala Milovana Bojića, koji tvrdi da Šešeljevo zdravstveno stanje ne dozvoljava njegov povratak u pritvorsku jedinicu.

"Nema govora o vraćanju Šešelja u Hag. Njegov povratak u Tribunal bio bi ravan ubistvu", rekao je Bojić u izjavi za "Danas".

Bojić je dodao da je Šešeljevo zdravstveno stanje u protekla četiri dana znatno pogoršano zbog progresije osnovne bolesti, ali i burne reakcije na prvu hemoterapiju koju je primio prije dvije sedmice, piše beogradski list.

Najčitanije