Ex -Yu

Od stomačnog virusa oboljela 61 osoba

Agencije

BEOGRAD - U dva naselja u opštini Bosilegrad od stomačnog virusa izazvanog bakterijom šigela oboljela je 61 osoba romske nacionalnosti, a nadležni preduzimaju sve mjere na liječenju i sprječavanju širenja epidemije.

"Do 26. avgusta registrovana je 61 osoba sa bolovima u stomaku i visokom temperaturom, a utvdili smo da je do toga došlo zbog bakterije šigela", rekla je dr Biljana Popović iz vranjskog Zavoda za javno zdravlje.

Popović, koja je specijalista epidemiologije, navela je i da su preduzete sve mjere na liječenju oboljelih i da ne prijeti opasnost od širenja epidemije.

Ona je navela da su oboljeli Romi iz dva naselja - 56 iz Laloša u selu Rajčilovci kao i petoro iz obližnjeg naselja Gornja Ljubata u kojima je nizak nivo higijene.

Najčitanije