Ex -Yu

Odata počast poginulima od kasetnih bombi Nato pakta

Odata počast poginulima od kasetnih bombi Nato pakta
Odata počast poginulima od kasetnih bombi Nato pakta
Srna

NIŠ- U Nišu je danas ceremonijom polaganja vijenaca na spomenik žrtvama NATO agresije, nedaleko od sjedišta Univerziteta, odata počast za 16 civila koji su poginuli od kasetnih bombi prije 17 godina.

Sekretar u Ministarstvu rada, zapošljavanja i socijalna pitanja Dragan Popović, koji je predvodio državnu delegaciju Srbije, rekao je da nema opravdanja za ono što se je desilo u maju prije 17 godina, za zlo koje je naneseno običnim ljudima, građanima, onima koji ničim nisu bili prijetnja NATO-u.

On je podsjetio da je Srbija od prošle godine u svoj državni program obilježavanja komemorativnih svečanosti uvrstila i ovaj događaj.

"Na ovaj način ćemo se oduživati ljudima i uvek podsećati javnost, kako našu, i onu drugu, da ćemo se zlu uvek suprotstavljati bilo gde da se pojavi u svetu", poručio je Popović.

Gradonačelnik Niša Zoran Perišić rekao je da ono što je učinjeno Srbiji i Nišu prije 17 godina jeste zločin koji nikada ne smije biti zaboravljen.

Pomenu su prisustvovali rodbina i prijatelji poginulih, predstavnici grada, policije i boračkih udruženja.

U bombardovanju Niša 7. maja 1999. godine poginulo je 16, a ranjeno 18 Nišlija. Među ubijenima bila je i jedna 26-godišnja žena u sedmom mjesecu trudnoće.

Tokom NATO bombardovanja u Nišu je poginulo 26 civila, teže ranjeno 60, a lakše oko 200 Nišlija.

Najčitanije