BEOGRAD - Suđenje za zločin na Ibarskoj magistrali, na kojem je juče trebalo da počne iznošenje završne riječi, odloženo za 12. februar.
Suđenje je odloženo pošto jedan od optuženih, Dušan Maričić Gumar, trenutno nema advokata. Predsjedavajući Sudskog vijeća Bojan Mišić rekao je da je Maričić do sada promijenio nekoliko advokata i da to predstavlja opstrukciju suđenja. Danica Drašković ocijenila je da je završna riječ u procesu `Ibarska magistrala` odložena zbog izbora.
Ona kaže da je uvažavanje zahtjeva okrivljenih, koji po ko zna koji put mijenjaju advokata, pravna sramota i optužuje predsjedavajućeg sudiju Bojana Mišića da je sa Miloradom Ulemekom bio u Vukovaru za vrijeme rata u Hrvatskoj.
Srpski pokret obnove saopštio je, povodom odlaganja suđenja za zločin na Ibarskoj magistrali, da je do toga došlo zbog `režiranog otkazivanja punomoćja braniocima` optuženih. `Optuženi nastoje da stalnim odlaganjem završetka suđenja sačekaju ishod predstojećih izbora, uvereni da će on za njih biti povoljan`, stoji u saopštenju.
SPO ističe da su `uzaludna očekivanja optuženih, koja im je neko dao`. `Zločinci neće umaći pravdi`, zaključuje SPO. `Na kažnjavanju pripadnika tog zločinačkog udruženja koje je ubijalo po nalogu Slobodana Miloševića i njegovih još nedemontiranih službi bezbjednosti, ne insistira samo SPO, već i sve institucije demokratske Evrope i svijeta`, navodi se u saopštenju.
Vrhovni sud je suđenje za ubistvo četvorice članova Srpskog pokreta obnove i pokušaj ubistva lidera stranke Vuka Draškovića na Ibarskoj magistrali dva puta vraćao na početak sudskog procesa. Za zločin na Ibarskoj magistrali optužen je bivši komandant rasformirane Jedinice za specijalne operacije Milorad Ulemek Legija, pet pripadnika te jedinice, nekadašnji šef Državne bezbjednosti Radomir Marković, bivši šef centra DB-a za Beograd Milan Radonjić, bivši šef beogradske policije Branko č