NOVI PAZAR - Svim privedenima zbog napada na policiju ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru (DUNP) određen je pritvor do 30 dana, rekao je danas jedan od advokata osumnjičenih Mirsen Alibašić.
On je novinarima ispred zgrade suda rekao da je razlog određivanja pritvora za osumnjičene uznemirenje javnosti.
Alibašić je rekao da će advokati osumnjičenih uložiti žalbe i da će podnijeti prijedloge za ukidanje pritvora.
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Pazaru predložilo je ranije danas sudu da odredi pritvor za 10 osumnjičenih da su 29. jula ispred Državnog Univerziteta (DUNP) u tom gradu napali policajce.
Pritvor je predložen za R.D. (23), Č.S. (35), N.H. (32), R.I. (42), O.E. (30), Š.F. (39), G.M. (43), G.A. (28), D.A. (24) i Lj.M. (29) koji su osumnjičeni za izvršenje krivičnog djela napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, objavljeno je na sajtu tog tužilaštva.
Prema R.D, Č.S, G.A. i D.A. pritvor je predložen da ne bi ponovili krivično djelo i zbog uznemirenja javnosti, a prema N.H, R.I, O.E, Š.F, G.M. i Lj.M. zbog uznemirenja javnosti.
Osumnjičeni su prethodno saslušani u tužilaštvu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova ranije je saopštilo da je tog dana tokom protesta povrijeđeno nekoliko policajaca, prenosi Tanjug.