UROŠEVAC - U povratničkom selu Babljak u opštini Uroševac sinoć su ponovo opljačkane kuće povratnika, saznaje KIM radio.
Prema riječima koordinatora opštine Uroševac Milana Janjića, opljačkane su još dvije kuće, odnijeto je kompletno pokućstvo, a slučaj je prijavljen policiji.
Janjić je rekao da u tim kućama ne žive povratnici.
Portparol KPS-a u Uroševcu Agim Gaši rekao je "KiM-radiju" da će više detalja o ovom slučaju imati u poslijepodnevnim časovima.
U Babljaku je tokom prošlog mjeseca obijeno osam srpskih kuća, a provalnici još nisu otkriveni.
U Babljak se vratilo tridesetak srpskih porodica, mnoge od njih povremeno nisu tu, dok njih jedanaest nikako ne napuštaju selo.