PODGORICA - Protojerej Mitropolije crnogorsko-primorske Radomir Nikčević je danas ispred suda u Nikšiću zapalio optužnicu podnetu protiv njega zbog zloupotrebe službenog položaja.
Nikčević je optužen da je, kao direktor Informativno-izdavačke kuće svoje mitropolije, nepravilnim obračunom zarada oštetio državu za oko 95.000 evra, prenio je portal "Vijesti".
Protojerej je rekao da smatra da je tužilaštvo "sredstvo političkog pritiska jedne minorne bahate stranke na vlasti" i pomenuo suđenje mitropolitu crnogorsko-primorskom Amfilohiju za govor mržnje.
Suđenje Nikčeviću je odloženo za 25. oktobar posto je sudija službeno odsutan.