Ex -Yu

Osamsto Nikšićana zatražilo pomoć zbog stomačnih problema

Osamsto Nikšićana zatražilo pomoć zbog stomačnih problema
Osamsto Nikšićana zatražilo pomoć zbog stomačnih problema
Beta

PODGORICA - Više od osam stotina stanovnika Nikšića potražilo je u posljednja dva dana pomoć ljekara zbog stomačnih problema.

Međutim, danas opada broj ljudi koji su se javili ljekarima s tim tegobama, rečeno je agenciji Beta u nikšićkoj bolnici.

Epidemiolog Mirko Bogdanović je kazao da je od jutros lekarsku pomoć zatražilo 30-40 ljudi sa stomačnim tegobama.

Od juče do jutros u nikšićku bolnicu primljeno je 200 pacijenata sa mučninom, povraćanjen, blagom dijerejom i temperaturom, rekao je Bogdanović.

Ponjegovim riječima, preksinoć je pomoć zatražilo 580 ljudi sa sličnim tegobama.

Bogdanović je kazao da voda iz gradskog vodovoda nije uzrok infekcije "jer su analize pokazale apsolutnu ispravnost vode".

Epidemiolog Bogdanović ukazao je da su stomačne tegobe "normalne" za ovo doba godine i ljetnju vrućinu.

Najčitanije