BEOGRAD - Snabdijevanje sjevera Kosova osnovnim životnim namirnicama od jutros se normalizuje, nakon što su sinoć za putnički saobraćaj otvoreni administrativni prelazi Brnjak i Jarinje.
U Kosovsku Mitrovicu, Leposavić i Lešak jutros su kombi vozilima dopremljeni hljeb, mlijeko i štampa iz Raške.
Preko administrativnih prelaza Branjak i Jarinje prolaze putnički automobili, kombi vozila i autobusi, ali ne i kamioni.
Vozila se na prelazima zadržavaju kratko i uz rutinsku kontrolu.