Viši sud u Beogradu osudio je danas dvije medicinske sestre iz Specijalne zatvorske bolnice zbog zloupotrebe službenog položaja, jer su jednom osuđeniku smještenom u toj bolnici dostavile mobilni telefon.
Dragana G.R. osuđena je na 10 mjeseci zatvora i obavezana je da vrati imovinsku korist koju je pribavila izvršenjem krivičnog dela u iznosu od 62.000 dinara, saznaje Tanjug.
Sanja M. dobila je uslovnu osudu od šest mjeseci zatvora sa rokom provjere od 2 godine. Ovo je prvostepena presuda na koju i tužilaštvo i osuđene žene imaju pravo da ulože žalbe.
Kako je ranije saopštilo Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Dragana R.G. je kao medicinska sestra u SZB od osuđenika smeštenog na odjeljenju psihijatrije te bolnice Z.M, zahtijevala 800 evra kako bi mu dostavila mobilni telefon.
Ona je, kako sumnja, od septembra 2021. godine do marta ove godine, od Z.M primila 62.000 dinara, pošto mu je dostavila mobilni telefon, uz pomoć koleginice Sanje M. (32).