BEOGRAD - Na beogradskom Ušću otvoren je deveti "Bir fest", jedan od najvećih festivala piva u jugoistočnoj Evropi.
"Bir fest" otvoren je sinoć nastupom novosadskog bluz-rok benda "Šinobusi", a svirali su i Vasil Hadžimanov, "Elvis Jr. Kurtović", turski bend "MaNga" i "Negativ", a vrhunac večeri bio je nastup Bore Đorđevića i njegove "Riblje čorbe".
Večeras nastupa škotski bend "Simpl Majnds" čiji se izlazak na binu očekuje oko 21.00 čas.
Nastupiće i Sonja Bakić, Zvonko Bogdan, sastav "Sevdah Bejbi, "Manjifiko", "Hipnotajzd", "Goblini", "Ortodoks Kelts" i "EKV tribjut bend".
"Bir fest" će do 21. avgusta ugostiti ukupno 45 stranih i domaćih izvođača, a posjetioci će moći da uživaju u više desetina vrsta piva domaćih i stranih proizvođača.