PODGORICA - U Dubrovniku je otvoren počasni Konzulat Crne Gore, na čijem je čelu Borislav Maletić.
Crnogorsko ministarstvo inostranih poslova saopštilo je da će Maletić imati nadležnosti za Splitsko-dalmatinsku, Zadarsku, Šibensko-kninsku i Dubrovačko-neretvansku županiju.
Počasni Konzulat su zajednički otvorili ambasador Crne Gore u Hrvatskoj Igor Građević i gradonačelnik Dubrovnika Andro Vlahušić.
"Otvaranje počasnog Konzulata doprinijeće unapređenju razvoja trgovinskih, ekonomskih, kulturnih i naučnih veza i odnosa, kao i jačanju bilateralne saradnje", navodi se u saopštenju.