LESKOVAC - Na Odjeljenju za psihijatriju Opšte bolnice u Leskovcu jedan pacijent je pokušao samoubistvo spaljivanjem.
Incedent se dogodio jutros oko 5.00 časova, ali je požar ugašen brzom intervencijom zaposlenih, a pacijent je poslije zbrinjavanja u bolnici upućen na Vojno-medicinsku akademiju u Beograd, saopšteno je iz leskovačke opšte bolnice.
Pacijent je u bolnicu primljen juče, navodi se u saopštenju.
Beogradski mediji prenose da je riječ o šezdesetpetogodišnjem muškarcu iz Leskovca, dugogodišnjem pacijentu te bolnice.
Nezvanično, pacijent je ispod pidžame naredao novine, zapalio ih i legao u krevet. Izgorio je dušek, a pacijenti koji su ležali u istoj sobi su zbrinuti.