BRISEL - Direktor Kancelarije za KiM i glavni pregovarač Beograda, Petar Petković rekao je poslije današnjih razgvora u Briselu da će sporazum o tablicama od 30. septembra o režimu stikera i dalje biti na znazi.
"To znači da se do pronalaženja trajnog rješenja na visokom nivou režim stikera nastavlja", rekao je Petković novinarima u Briselu.
On je rekao da je u Briselu razgovarao sa prištinskom stranom i da je ogromna pažnja bila posvećena pitanju registarskih tablica.
Istakao je da je sporazum od 30. septembra i dalje na snazi i da su to potvrdili i EU i specijalni izaslanik Miroslav Lajčak, kao i da za šest mjeseci Priština nije iznijela nijedan prijedlog.
"Hoću da prenesem svim građanima Srbije i Srbima na KiM pred vaskršnje praznike da svi treba da budu mirni i da niko ne treba da brine", naveo je Petković.