ZAGREB - Pijani dvadesetpetogodišnjak u subotu je oko 2,15 sati u zagrebačkom parku Ribnjak razbijenom staklenom bocom nasrnuo na dvojicu mladića lakše ih povrijedivši, te je uhapšen i osumnjičen za pokušaj ubojstva, izvijestila je danas Policijska uprava zagrebačka (PUZ).
Osumnjičenom D.Ž., koji policiji nije od ranije poznat po kaznenim djelima, nasrnuo je na 23-godišnjeg mladića i njegovog godinu dana starijeg prijatelja, nakon što je u parku vrijeđao više mladih osoba "žicajući" alkoholna pića.
Nakon što su mu mladići odbili dati piće on je o zid razbio staklenu bocu i u napadu jednom od njih ozlijedio glavu, a drugome ruke i leđa. Pomoć im je pružena u Klinici za traumatologiju i KB Dubrava, gdje je utvrđeno da su lakše povrijeđeni.
Osumnjičeni, kojemu je u krvi izmjereno 2,2 promila alkohola, uhapšen je i protiv njega je podnesena kaznena prijava.