NOVI SAD - U saobraćajnoj nesreći u naselju Čurug, u vojvođanskoj opštini Žabalj, poginula je dvadesetjednogodišnja djevojka, saopštila je novosadska Policijska uprava.
Djevojka je bila u automobilu kojim je, u pijanom stanju, upravljao M.T. /43/ iz Žablja.
Zbog prevelike brzine, vozač je izgubio kontrolu nad vozilom, koje je prešlo u suprotnu kolovoznu traku i udarilo u drvo pored puta, a potom u drugo parkirano vozilo.
Od siline udara djevojka je poginula na licu mjesta.
Po odobrenju nadležnog tužilaštva, vozaču je određena mjera 48-časovnog zadržavanja. NJemu se na teret stavlja počinjeno teško krivično djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja.