Ex -Yu

Plavni talas odlazi iz Hrvatske

Plavni talas odlazi iz Hrvatske
Plavni talas odlazi iz Hrvatske
Srna

ZAGREB - Plavni talas je na izlazu iz Hrvatske, ali su i dalje na snazi mjere zaštite od poplava i vanredno stanje.

Nabujale rijeke nisu ostavile veću štetu, a normalizacija vodostaja Dunava i Drave, koji su u opadanju, očekuje se kroz desetak dana.

Vodostaj je visok još u Iloku, a jedino je u Donjem Gradu u Osijeku prošle noći bilo manjih problema i prokuvavanja vode, prenose hrvatski mediji.

U Centru za odbranu od poplava  "Hrvatskih voda" kažu da Dunav cijelim tokom kroz Hrvatsku  opada, najviše u Batini gdje je i došlo do kulminacije.

"Za sada su sve tačke na kojima je bilo većih i manjih intervencija potpuno pod kontrolom, situacija je stabilna, nemamo nikakvih negativnih informacija sa terena", rekao je Nađ. 

Najčitanije