Ex -Yu

Počela škola, prvi od četiri raspusta već u novembru

Počela škola, prvi od četiri raspusta već u novembru
Počela škola, prvi od četiri raspusta već u novembru
Agencije

BEOGRAD - Nova školska godina počela je danas za oko 920.000 đaka osnovnih i srednjih škola u Srbiji, a ovogodišnjim kalendarom rada škola predviđeno je da prvi od četiri raspusta đaci imaju već u novembru.

Jesenji odmor trajaće četiri dana, od 3. novembra, dok će na duži, zimski raspust djeca krenuti 31. decembra, a u klupe se vraćaju  16. januara 2012. godine.

Na prolećnom odmoru biće od 6. odnosno 7. aprila, a u školu će poći 17. aprila, i on će obuhvatiti i vaskršnje praznike.

Školska 2011/12 za učenike osmog razreda završava se 25. maja 2012, odnosno 8. juna za đake od prvog do sedmog razreda.

Maturanti gimanzija raspuštaju se 18. maja, a maturanti srednjih stručnih škola 25. maja, dok ostali srednjoškolci na ljetnji raspust odlaze 15. juna, predviđeno je kalendarom rada škola, koji je doneo ministar prosvete i nauke Žarko Obradović.

Najčitanije