NOVI SAD - Vozači automobila čiji su inicijali R.V. /59/ iz Bačkog Petrovca i S.M. /58/ iz Ratkova poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći na putu od Bačkog Petrovca prema Novom Sadu, dok su dva lica povrijeđena.
Dežurni istražni sudija Ana Stamenić naložila je poslije nesreće,koja se dogodila sinoć u 19.00 časova, da se tijela nastradalih prebace u Novi Sad radi obdukcije, kao i da se izvrši vanredni pregled oba vozila.
Stamenićeva je rekla novinarima nakon obavljenog uviđaja da se nesreća dogodila nedaleko od poznatog bačkopetrovačkog Akva-parka, kad su se direktno sudarili "golf dva", somborskih registarskih oznaka, koji je vozio S.M., i "reno 5", novosadskih registarskih oznaka, za čijim je volanom bio R.V.
Prema njenim riječima, u stravičnom sudaru, na licu mjesta poginuo je R.V., dok je S.M. od zadobijenih teških povreda preminuo na putu do Kliničkog centra Vojvodine u Novom Sadu.
U nesreći su povrijeđena lica čiji su inicijali D.M. /51/ i V.M. /26/, koja su bila u "golfu", ali su oni, kako je rekla Ana Stamenić, u svjesnom stanju prebačeni u Klinički centar.