PRIŠTINA - Pokeret "Nezadovoljni", koji do sada nije bio poznat javnosti, preuzeo je odgovornost za sinoćno podmetanje eksploziva pod automobile Vlade samoproglašenog Kosova.
"Ovaj pokret se oglasio putem društvene mreže", navela je policija u saopštenju i dodala da se istraga nastavlja i da će ubrzo biti saopšteni bliži detalji o ovom nepoznatom pokretu.
Tri automobila Vlade samoproglašenog Kosova uništena su noćas u Prištini od detonacija eksplozivnih naprava, ali niko nije povrijeđen, potvrdio je Baki Keljani, portparol Kosovske policijske službe.
Jedan automobil je uništen u naselju Ulpijana, drugi kod Lab džamije, a treći u naselju Sunčani breg.
U dojavi koju je potvrdila policija, pokret "Nezadovoljni" je naveo da su napadi usmjereni protiv ministra kulture i protiv politike odvajanja sjevera Kosova.