ZAGREB- Krešimir Čorak, zet poznatog zagrebačkog advokata Marijana Hanžekovića, umalo je prošle noći bio žrtva trojice otmičara.
Policija je uspjela pronaći automobil slovenačkih registracija u koji su ga trojica nepoznatih napadača silom pokušali ugurati.
Automobil je ukraden prije nekoliko sedmica, a policija je ustanovila i kako je slovenačka registracija u isto vrijeme ukradena s drugog automobila. Trojici napadača zasad nema traga ni glasa.
Kako su napadači bili naoružani vatrenim oružjem, Čorak se u prvom trenutku prestrašio, pa su ga neznanci ščepali. Pokušali su ga odvući do automobila kojim su se dovezli do Kninskog trga u očito pomno planiranom prepadu.
No, Čorak se uspio pribrati nakon početnog šoka, te se počeo otimati i dozivati u pomoć. Njegove su povike, srećom, čuli stanari okolnih zgrada, pa su se na prozorima redom počela paliti svjetla. Uplašeni da bi mogli biti razotkriveni, otmičari su pobjegli.
Budući da je neko od građana pozvao policiju, uskoro je organizovana opsežna potraga, no sumnjivci još nisu uhvaćeni.