SPLIT - Hrvatski saobraćajni policajac koji je na trogirskom području Holanđanima bez potvrde naplatio 400 kuna kazne prijavljen je zbog zloupotrebe položaja i ovlašćenja, prenosi Hina saznanje iz splitske policije.
U policiji sumnjaju da je novac od nezakonito naplaćene kazne 47-ogodišnji policajac zadržao za sebe, pa će uz krivičnu prijavu protiv njega biti pokrenut i postupak suspenzije.
Kaznu bez potvrde policajac je strancima naplatio prije dva dana, ali nije bilo moguće saznati za koji ih je saobraćajni prekršaj kaznio.
Krivična prijava protiv njega podnijeta je Kancelariji za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala.