Ex -Yu

Policijski službenik osumnjičen za primanje mita

Agencije

BEOGRAD - Pripadnici Sektora unutrašnje kontrole MUP po nalogu višeg javnog tužioca u Subotici uhapsili su i odredili zadržavanje do 48 časova policijskom službeniku P.P zbog postojanja osnova sumnje da je zloupotrebio službeni položaj i primio mito, saopštio je danas MUP.

Sumnja se da je P.P primio novac kako ne bi u okviru svoje službene dužnosti izvršio službenu radnju koju je morao da izvrši.

Tereti se da je omogućio prevoz 21 azilanta iz azila za prihvat azilanata u Bogovođi do graničnog prelaza Horgoš, gdje su namjeravali da ilegalno prijeđu državnu granicu prema Mađarskoj.

Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Subotici, navedeno je u saopštenju.

Najčitanije