BEOGRAD - Poligrafsko ispitivanje pokazalo je da predsjednik Skupštine grada Jagodina Dragan Marković Palma nije imao ni direktna, niti indirektna saznanja o ubistvu novinara Milana Pantića.
Palma se, na lični zahtjev, podvrgao poligrafskom ispitivanju u Upravi kriminalističke policije, saznaje B92.
Novinar Milan Pantić, koji je kao dopisnik "Večernjih novosti" pisao o opštem i privrednom kriminalu u Jagodini, ubijen je prije 13 godina ispred zgrade u kojoj je živio.
U istrazi, koja je završena bez rezultata, saslušano je više od 1.000 ljudi.
"Tužiću Jovanovića zbog neistina"
Lider JS Dragan Marković potvrdio je da se danas na lični zahtjev podvrgao poligrafskom testiranju u vezi sa ubistvom novinara Milana Pantića, najavio da će tužiti lidera LDP Čedomira Jovanovića zbog iznošenja neistina o njemu i istovremeno zatražio da Jovanović odgovori na poligrafu na više pitanja među kojima i ona o vezama sa "zemunskim klanom".
"Pokazao sam danas da nema nedodirljivih potičara u Srbiji za razliku od Čedomira Jovanovića koji je nedodirljiv već godinama. Sam sam tražio da idem na poligraf i odgovorim na pitanje koje mi je juče i pre nekoliko dana postavio Jovanović. Poligraf mi je rekao da je napad na mene od strane Jovanovća laž i da nemam nikakve veze sa ubistvom Milana Pantića", rekao je Marković Tanjugu.
Marković je rekao i da on sa svoje strane traži od lidera LDP da na poligrafu da odgovore na nekoliko pitanja.
"Tražim od Jovanovića da odgovori na pitanja koja sam mu postavio juče, a to su pitanja: Zašto si bio u zatvoru i posećivao Kuma i Šiptara i da li si tamo bio u svojstvu rođaka, brata od tetke...ili u svojstvu advokata. Zašto si imao saradnju sve vreme sa 'zemunskim klanom', a taj klan je učestvovao i u hapšenju Slobodana Miloševića i u ubistvu Zorana Đindića", rekao je Marković.
On je rekao i da Jovanović treba da da odgovore i na pitanja odakle mu pare i kako je odjednom postao veliki preduzetnik i zašto je stalno odlazio u Šilerovu i tamo se kupao u bazenu i pio viski.
"Zašto i ko je dao nalog da se sruši zgrada u Šilerovoj ulici", zapitao je Marković.
"Na ta i još mnoga pitanja tražim da Jovanović odgovori na poligrafu. Juče je Jovanović izdao saopštenje da kaže kako ću ja da idem u zatvor zbog onoga zbog čega je slagao celu srpsku javnost i da ću u zatvoru da vežbam prajd, ali izgleda da Jovanović godinama vežba prajd pa mu malo oči pošle iz glave napred", dodao je Marković.
On je najavio i da će tužiti Jovanovića i tražiti, kako kaže, veliku nadoknadu, a te pare će dati "porodicama koje leče svoju decu od narkomanije".
Jovanović je prije dva dana rekao da Dragan Marković mora da odgovori na tu veliku nelagodu kada se pomene sudbina novinara Pantića.
Predsjednik Skupštine Jagodine Dragan Marković podvrgao se danas na lični zahtjev poligrafskom ispitivanju u Upravi kriminalističke policije u vezi sa ubistvom novinara Milana Pantića.
Kako je saznao Tanjug, poligraf je pokazao da Marković nije imao ni direktna ni indirektna saznanja o tom ubistvu i da ne može biti doveden u vezu sa njim.
Novinar Milan Pantić je ubijen prije 13 godina, 11. juna 2001. ispred zgrade u kojoj je živio.
U istrazi je saslušano više od hiljadu ljudi, bez rezultata.