PODGORICA - Pripadnici Službe zaštite i spasavanja u Baru na terenu su nakon što je jaka i obilna kiša večeras poplavila objekte u naselju Bjeliši u blizini pruge.
Portal "Jedro" prenosi da su vatrogasci spasili članove jedne porodice, koji su sada na bezbjednom.
Kako ovaj portal navodi spaseno je dvoje dece, njihov deda i baka iz porodične kuće u Bjelišima.
Vatrogasci su uspjeli iznijeti maloletnu decu kod komšija. Kompletna porodica čija je kuća poplavila je smještena na bezbedno i sigurno mesto kod komšija.
Nivo vode na ulicama je izuzetno visok, pa je na određenim dionicama otežan saobraćaj, a na magistralnom putu Bar-Sutomore teče bujica, i ima odrona, navodi portal.
Prema istom izvoru, rijeka Željeznica je dostigla kritični nivo za izlivanje.