Ex -Yu

Požar na Staroj planini

Požar na Staroj planini
Požar na Staroj planini
N.N.

BEOGRAD - Prema saznanjima B92, na Staroj planini je izbio veliki požar. Vatra je buknula u ataru sela Leskova. Vrh Babin zub ne može da se vidi od gustog dima.

Prema našim informacijama, gori 150 hektara niskog rastinja. Požar za sada nije zahvatio šumu.

Načelnik Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije Predrag Marić izjavio je da u požaru nisu ugroženi objekti niti hotelski kompleks Babin zub. Marić je rekao da problem vatrogascima pravi "nepristupačan teren" zbog čega je požar moguće gasiti samo tokom dana.

Dodaje i da će se u toku sutrašnjeg dana pojačati snage i pokušati da se požar stavi pod kontrolu.

Komandant vatrogasne čete za region Zaječara Branislav Mitrović naveo je da požar gasi četiri vozila i 15 vatrogasaca iz Zaječara i Knjaževca, a da će im se sutra priklučiti još vatrogasaca.

Prema njegovim riječima, požar se prostire na više od 50 hektara, iako se to ne može precizno reći zbog magle i gustog dima.

Na gašenju su angažovani vatrogasci iz više gradova u Srbiji, najviše vatrogasne ekipe Zaječara i Knjaževca.

Sajt www.knjazevac.org.rs prenosi da požar na Staroj planini traje već dva dana. Podsjeća i da je na Staroj planini Park prirode od izuzetne važnosti, pa se strahuje da je nastala šteta po prirodu i životinje. Ipak, kako javlja ovaj sajt, novi hotel i sela uz put su za sada bezbjedni od požara.

Prethodnih dana izbili su požari na Rtnju i na Suvoj planini, a načelnik Sektora MUP-a Srbije za vanredne situacije Predrag Marić izjavio da je uzrok tih požara uglavnom ljudski nemar i nepažnja.

Najčitanije