BEOGRAD - Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić danas je, povodom učestalih saobraćajnih nesreća sa tragičnim ishodom na putevima Srbije, apelovao na sve učesnike u saobraćaju da se pridržavaju saobraćajnih propisa i prilagode vožnju uslovima na putu, a nadležni organi da pojačaju kontrolu.
''Crni bilans na putevima Srbije odnio je veliki broj mladih života u proteklom periodu i dramatično potresao srpsku javnost'', istaknuto je apelu upućenom svim građanima Srbije,
Apelujem na sve učesnike u saobraćaju da se strogo pridržavaju saobraćajnih propisa i prilagode vožnju uslovima na putu, poručio je Nikolić.
Predsjednik Srbije je pozvao nadležne organe da maksimalno pojačaju kontrolu svih učesnika u saobraćaju, a posebno na kritičnim saobraćajnicama, kako bi se preventivnim djelovanjem spriječili dalji gubici ljudskih života, navedeno je u saopštenju iz Kabineta predsjednika Republike.