BUKUREŠT - Rumunski predsjednik Trajan Basesku tokom jedne konferencije za novinare na kojoj se našao sa predsjednikom Hrvatske Ivom Josipovićem, pomiješao je tu zemlju sa rumunskim gradom Krajovom, prenosi internet sajt ''Glas Rusije''.
Baseskuu je bilo lako da napravi grešku, jer Hrvatska i Krajov isto zvuče na rumunskom jeziku.
Ovo nije prva omaška rumunskog predsjednika, tokom 2010. godine, dok je bio u posjeti Moldaviji, Basesku je pomiješao grad Kahul sa avganistanskim Kabulom, a nedavno primajući princa od Velsa, Ccarlsa rumunski lider mu je javno čestitao 60 godina braka njegovih roditelja kraljice Elizabete druge i princa Filipa, zaboravljajući da je ovaj jubilej kraljevski par proslavio 2007. godine.
Basesku je predsjednik rumunije od 2004. godine, a prije nego što je postao lider te zemlje on je bio gradonačelnik Bukurešta od 2000. do 2004. godine.