ZAGREB - Aktuelni predsjednik Ustavnog suda Hrvatske Branko Hrvatin položio je danas zakletvu o preuzimanju trećeg mandata na toj funkciji i tom prilikom pred predsjednikom Ivom Josipovićem napravio lapsus rekavši: "zaklinjem se da ću u obavljanju dužnosti predsjednika Republike…"
Josipović mu je na to rekao da upravo ta "simpatična razlika između izgovorene i potpisane zakletve govori da vam je stalo".
"A to je najvažnija odluka onih ljudi koji žele učiniti dobro svojoj domovini. Vama je stalo da kroz načelo vladavine prava i kvalitetu pravosuđa to učinite", rekao je Josipović, prenijeli su hrvatski mediji.