Ex -Yu

Pretučeni njemački državljanin u Beogradu u kritičnom stanju

Pretučeni njemački državljanin u Beogradu u kritičnom stanju
Pretučeni njemački državljanin u Beogradu u kritičnom stanju
Srna

BEOGRAD- Njemački državljann koji je učestvovao na beogradskoj konferenciji o pravima LGBT populacije teško je povrijeđen u tuči u Beogradu.

Strani državljanin je teško povrijeđen u tuči u Brankovoj ulici kod Zelenog venca noćas oko 3.00 časa, a zbrinut je u Urgentnom centru.

Iz organizacije LABRIS saopšteno je da je riječ o njemačkom državljaninu, koji je zadobio povredu glave i nalazi se u kritičnom stanju.

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović izjavio je da je naredio intenzivnu istragu povodom napada na njemačkog državljanina D. H. /27/, koji je teško povrijeđen  u Beogradu.

Osudivši napad na stranog državljanina koji se desio radno jutros, Stefanović je poručio da neće dozvoliti da ovaj i slični događaji ostanu nekažnjeni.

Stefanović je rekao da je naredio intenzivnu istragu u koju je osim beogradske policije uključio i iskusne profesionalce Uprave kriminalističke policije kako bi počinioci što prije bili privedeni pravdi.

"U našu zemlju i u naš Beograd dobrodošli su svi stranci i ljudi koji donose dobru volju, pozitivnu energiju i svoj novac. Nećemo dozvoliti da se ovakve stvari događaju nekažnjeno i, kao i što smo i do sada uhapsili počinioce najtežih krivičnih dela, isto tako ćemo uhapsiti i napadače na nemačkog državljanina", naveo je Stefanović u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima.

Učesnici međunarodne konferencije o LBGT pravima su zbog toga oko 12.30 časova krenuli u protestnu šetnju do Vlade Srbije uz pratnju jakih policijskih snaga.

Predstavnici organizacije "Labris" prethodno su održali konferenciju za novinare u Hotelu "Metropol palas" kojoj je prisustvovao i ambasador Njemačke Hajnc Vilhelm.

Njemački ambasador je rekao novinarima da je uznemiren i šokiran događajem i naveo da mu je ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović obećao u telefonskom razgovoru da će brzo razriješiti ovaj slučaj.

On je u napadu zadobio tešku povredu glave sa krvarenjima u moždanim ovojnicama i operisan je u Urgentnom centru i, prema riječima pomoćnika direktora Urgentnog centra Dušana Jovanovića njegovo stanje je i dalje teško.

 

Najčitanije