PULA - Djevojčica nije imala više od dvije godine. Otac ju je pretukao ispred prodavaonice, a krvi je bilo posvuda, po njenom licu, tijelu. Mislio sam da joj je izbio zube, kaže Miho Stokić (32), ranik "Intersporta", koji je prvi pritrčao u pomoć povrijeđenoj djevojčici.
Nju je na hodnicima pulskog "Mercatora" u utorak poslijepodne istukao otac. Posjetioci i radnici u trgovinama bili su šokirani brutalnim prizorima.
"Čuo sam vriske djeteta i došao kada je već malena bila krvava. Roditelji su bili vidno pijani. Otac je otišao sa suprugom kupovati, dok je ona ostala s bratom od 4-5 godina ispred trgovine", kaže Stokić.
Dodaje kako je otac u ruci držao bocu piva i ponašao se kao da se ništa nije dogodilo.
"Radnice su pritrčale malenoj i tješile je, te brisali krv, dok je dvoje pijanih roditelja mirno kupovalo. Jedna radnica 'Intersporta' je od šoka dobila temperaturu. Odmah smo zvali obezbjeđenje. Nakon što su razgovarali s parom oni su im 'mrtvi hladni' rekli da je dijete palo! Kako su kazali da žure na autobus, obezbjeđenje nije zvalo policiju već su ih pustili da jednostavno odšetaju i odu", kaže Stokić.
Policija je nakon prijave razgovarala sa radnicima obezbjeđenja te su uzeli snimak nadzorne kamere kako bi pronašli porodicu.
U četvrtak poslijepodne priveli su ruski par na razgovor. U policiji su rekli kako istražuju cijeli slučaj i još razgovaraju s očevicima.