BEOGRAD - Odbrana Miroslava Miškovića traži da se biznismenu vrati 12 miliona evra garancije pošto je Ustavni sud u Srbiji proglasio neustavnim rješenje o pritvoru, koje je bilo osnov za donošenje odluke o garanciji kao zamjeni za pritvor.
"Nakon usvajanja ustavne žalbe odbrane Miroslava Miškovića od Ustavnog suda 5.11.2013. godine i donošenja odluke o povredi ustavnih i zakonskih prava na ograničeno trajanje pritvora prema okrivljenom Miroslavu Miškoviću, Ustavni sud je ponovo, drugi put donio dana 21.01.2016. godine odluku kojom se usvaja i druga Ustavna žalba i utvrđuje povreda prava Miškovića na ograničeno trajanje pritvora", saopštila je advokatska kancelarija Tomanović koja zastupa Miškovića.
Ustavni sud je proglasio neustavnim rješenje o pritvoru Miškovića, koje je bilo osnov za donošenje odluke o garanciji u iznosu od 12.000.000 evra kao zamjena za pritvor.
"Iz nezakonite i neustavne odluke o produženju pritvora ne može proisteći zakonita odluka o garanciji, pa iz tih razloga odbrana Miroslava Miškovića traži da se garancija vrati", dodaje Miškovićev branilac.
(NN/N1)