Ex -Yu

Profesoru iz Crne Gore 20 mjeseci zatvora zbog šverca marihuane

Profesoru iz Crne Gore 20 mjeseci zatvora zbog šverca marihuane
Foto: Uprava carina/Crne Gore | Profesoru iz Crne Gore 20 mjeseci zatvora zbog šverca marihuane

BIJELO POLJE - Suspendovani profesor hemije Radoš Raičević (41) osuđen je na godinu i osam mjeseci zatvora zbog šverca marihuane.

Presuda od 20 mjeseci zatvora izrečena mu je u bjelopoljskom Višem sudu, pred kojim je ovaj Beranac priznao da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Raičević je uhapšen 26. decembra 2024. godine na graničnom prelazu Dračenovac, nakon što je policija u kombiju, koji je vozio, pronašla oko 18 kilograma marihuane, prenose Vijesti.

Prema tužilačkim i sudskim spisima, droga je bila sakrivena ispod suvozačevog sjedišta, ali i u rancu vozača. 

Najčitanije