PRIBOJ - U jednom dijelu opštine Priboj proglašena je vanredna situacija zbog jakog nevremena praćenog obilnim padavinama, koje je nanjelo veliku štetu pojedinim mjesnim zajednicama.
Nijevreme koje je u četvrtak popodne zahvatilo taj kraj najviše štete nanijelo je mjesnim zajednicama Sjeverin i Strmac, gdje je su bujični potoci nanijeli štetu na putnoj infrastrukturi, prenosi Glas Zapadne Srbije.
"U večernjim časovima MZ Strmac i deo teritorije MZ Sjeverin, zahvatile su obilne kišne padavine i olujno nevreme, usled čega je došlo do pojave bujičnih potoka koji su oštetili lokalne puteve na tom području, veliki nanosi zemlje, zatrpani i odnešeni propusti i pojava klizšta, prekinuli su drumski saobraćaj na više putnih pravaca u ove dve mesne zajednice", rekao je načelnik Opštinskog štaba za vanredne situacije Boris Mrdović.
Kako se navodi, štab je naložio Javnom preduzeću za uređenje građevinskog zemljišta i razvoj opštine Priboj da otkloni posljedice olujnog nevremena na infrastrukturnim objektima i sanira štetu.