BEOGRAD - Pripadnici Policijske uprave u Sremskoj Mitrovici pronašli su juče 23 punoljetna strana državljana u blizini gradske autobuske stanice i doveli ih u službene prostorije radi utvrđivanja identiteta i preduzimanja daljih mjera.
U pitanju su državljani Somalije, Palestine, Sirije, Maroka, Alžira i Libije, među kojima su i tri žene, saopštila je danas Policijska uprava Sremska Mitrovica.
Migranti su se u Sremu nalazili u tranzitu, sa namjerom da prijeđu državnu granicu sa Hrvatskom i dođu do zemalja Zapadne Evrope.
Svi su smješteni u Prihvatilište za strance u Padinskoj Skeli do regulisanja putnih isprava i napuštanja Republike Srbije.
U interesu građana i očuvanju javnog reda, pripadnici policije će i ubuduće preduzimati ovakve akcije, navodi se u policijskom saopštenju.