Ex -Yu

Prva žrtva poplava u Srbiji

Prva žrtva poplava u Srbiji
Prva žrtva poplava u Srbiji
N.N.

BEOGRAD - U Skupštini Beograda rano jutros održana vanredna sjednica, na kojoj je učestvovao premijer Srbije Aleksandar Vučić. Nevrijeme je odnijelo prvi život.

Poslije te sjednice, između ostalog, saopšteno je da je zbog velikog nevremena koje je zahvatilo Srbiju stradala jedna osoba, koja nije mogla da bude evakuisana. Riječ je o osobi u Umčarima, koja, kako je rekao gradonačelnik Beograda, nije htjela da sluša nadležne da se evakuiše.

"Imamo i prvu žrtvu. U Umčarima se utopila jedna osoba, zato što nije slušala nadležne organe koji su je savetovali da treba da se evakuiše iz kuće. Naš primarni cilj je da izbegnemo takave slučaje", rekao je Mali i podvukao da građani, ukoliko se evakuacija naredi poslušaju nadležne organe oko načina evakuacije, piše B92.

Prognoza RHMZ međutim ne ohrabruje. Kiša će, kako se prognozira, padati i danas i sutra, gotovo bez prestanka. Očekuje se da padne dodatnih 50 litara kiše po kvadratnom metru. Glavnina padavina očekuje se juros i tokom prijepodneva, dok bi intenzitet padavina trebalo da počne da slabi popodne.

Najčitanije