BEOGRAD - Prvi autobusi sa dobrovoljcima krenuli su večeras oko 20.30 iz Beograda za Šabac, kako bi pomogli u odbrani grada i spašavanju ljudi ugrožnih poplavama u tom gradu.
Kako je Tanjugu rekao gradski menadžer Goran Vesić osigurano je 40 autobusa, a na naplatnoj rampi na ulazu u Šabac dobrovoljce će sačekati policija koja će ih dalje raspoređivati.
Komentarišući veliki odziv, Vesić je istakao da smo pokazali da smo solidarni i svesni situacije u kojoj se nalazimo.
Jedan od dobrovoljaca, Milojko Nikolić iz Šumadije, rekao je Tanjugu da je njegov motiv, iako nema rodbinu u Šapcu, da pomogne ljudima na koji god način može.
Takođe, i devetnaestogodišnji Aleksandar Kocić iz Vinče, rekao je da želi da pomogne ljudima koji se nalaze u teškoj situaciji.
Ranije danas, premijer Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane iz Beograda i Srbije da pomognu u spašavanju ljudi ugroženih poplavama jer su, između ostalog, oni koji su pomagali u prethodna tri dana iscrpljeni.
Vučić je na sjednici Štaba za vanredne situacije rekao da se Šabac mora braniti "praktično ratnim merama".
Sutra u 8.45 ispred Beogradske Kombank arene krenuće još jedan broj autobusa ka Šapcu.
Grad Zrenjanin je saopštio večeras da je prva grupa dobrovoljaca krenula u Šabac u 20 sati, a gradonačelnik je pozvao ostale dobrovoljce sa teritorije ove opštine da se i sutra pridruže u borbi za odbranu Šapca.
"U skladu s odlukama Vlade Srbije i premijera Aleksandra Vučića, gradonačelnik Zrenjanina Ivan Bošnjak i Gradski štab za vanredne situacije pozivaju sve dobrovoljce sa teritrorije Grada Zrenjanina da se pridruže dobrovoljcima iz drugih delova naše zemlje u odbrani grada Šapca od poplavi, navodi se u saopštenju.
Polazak je, kako se navodi, sa stare pijace u Zrenjaninu sutra, u subotu ujutro, u 8.00 časova.
"Svi koji dođu treba da, u skladu s mogućnostima, ponesu prazne džakove, kanape, čizme, vodu i hranu za sebe. Ujedno vas obaveštavamo da je prva grupa dobrovoljaca krenula za Šabac večeras u 20 časova", navedeno je u saopštenju.