Ex -Yu

Prvo istraga o Šariću, pa odluka o izborima

Srna

BEOGRAD - Funkcioner Srpske napredne stranke /SNS/ Nebojša Stefanović rekao je da će naprednjaci konačan stav o eventualnom izlasku iz Vlade saopštiti poslije istrage o slučaju "Šarić".

"Mora se utvrditi šta je istina, a šta su medijske spekulacije. Zato ćemo sačekati, jer ne želimo nikoga da podržavamo, ni da štitimo. Sa onima koji su se ogrešili o zakon, ako se to dokaže, nećemo biti spremni da sarađujemo", rekao je Stefanović, koji je i predsjednik Skupštine Srbije.

On je dodao će SNS, ako neko pokuša da spriječi otkrivanje afera u Razvojnoj banci Vojvodine, "Galenici" ili u slučaju "Šarić", izaći pred građane i reći da za naprednjake u toj vladi nema mjesta.

Stefanović je za "Večernje novosti" rekao da će SNS sačekati da državni organi obave istragu, ali da neće čekati beskonačno. "Mislimo na razuman rok koji je potreban da se neke radnje provedu. Zna se koliko istraga može da traje, naravno ne 10 godina. Zavisiće i od toga koliko se u konkretnom slučaju odmaklo i koliko su jaki dokazi", rekao je Stefanović.

Što se tiče mogućnosti održavanja izbora u Beogradu i u Vojvodini, Stefanović je rekao da nijedan organ SNS-a nije odlučivao o tome, niti je o tome raspravljano.

"Borbu protiv korupcije i kriminala želimo da prenesemo i na Beograd. Dali smo /gradonačelniku Beograda  Draganu/ Đilasu dovoljno vremena i konkretna rešenja koja su u interesu građana. Međutim, naše sugestije nisu prihvaćene", rekao je Stefanović.

Najčitanije