Ex -Yu

Pupovac: Hajka na Srbe mora da stane

Pupovac: Hajka na Srbe mora da stane
Pupovac: Hajka na Srbe mora da stane
Agencije

BEOGRAD - Predsjednik Srpskog narodnog vijeća (SNV) Milorad Pupovac izrazio je danas očekivanje da će se kampanja Autohtone hrvatske stranke prava zaustaviti i da se takve grupe i stranke ne tolerišu, poručivši da je krajnje vrijeme da se sigurnost i mir garantuju antifašistima i borcima za dostojanstvo žrtava u Jasenovcu.

On je za beogradske "Novosti" rekao da je SNV informisao nadležne u Hrvatskoj o prijetnjama Autohtone hrvatske stranke prava, koja je za danas zakazala proteste ispred prostorija njegove stranke.

"To predstavlja ozbiljnu prijetnju za naš rad i sigurnost", istakao je Pupovac, dodavši da je juče razgovarao sa šefom diplomatije Davorom Ivom Štirom i obavijestio ga o ozbiljnim teškoćama sa kojima se suočava on i njegova stranka.

Predsjednik SNV očekuje da "reaguju svi koji žele da zaštite Ustav Hrvatske, vrijednosti Evrope, kao što su antifašizam, zaštita žrtava zločinačkih režima i manjinskih prava".

Pupovac se posljednjih dana našao na meti snažne ekstremističke kampanje zbog toga što je kritikovao postavljanje table sa ustaškim simbolima u Jasenovcu, podsjeća beogradski dnevnik.

Kad je riječ o ucjenjivačkom odnosu Zagreba prema Srbiji na njenom putu ka EU, Pupovac ukazuje da "rampa Srbiji nije dobra ni za međudržavne odnose ni za hrvatsku manjinu u Srbiji".

"Sva otvorena pitanja treba rješavati dogovorima, a ne blokadama. Važno je da lideri Hrvatske i Srbije što prije sjednu i počnu da razgovaraju", zaključio je Pupovac.

 

Najčitanije