BEOGRAD - Zaposleni na RTS-u koji su se do 15. avgusta vakcinisali sa obje doze protiv kovida 19 dobili su po 10.000 dinara (oko 85 evra) kao nagradu za doprinos u sprečavanju širenja pandemije.
Ista suma čeka sve zaposlene koji to urade do 25. septembra, kažu u javnom medijskom servisu.
"Tako je RTS postao praktično prvo javno preduzeće u Srbiji koje novčano stimuliše vakcinaciju", prenosi "Blic".
Novac su već primili vakcinisani koji su do 15. avgusta dostavili potvrdu da su primili obje doze vakcine.
Iz Službe za odnose s javnošću i korporativni imidž RTS-a kažu da je ova mjera u skladu sa Kolektivnim ugovorom i sprovedena u dogovoru sa sindikatima.
"Do sada je vakcinisano oko 65 odsto stalno zaposlenih radnika Javnog medijskog servisa Srbije. Od početka pandemije 457 naših radnika je inficirano, a imali smo i smrtni slučaj usled posledice od oboljenja korona virusom. To je tokom prošle i ove godine smanjilo produktivnost rada (poslovanja) za dve trećine", ističu iz ove službe.
Iz RTS-a naglašavaju da pospješivanjem vakcinacije, kao jedine sigurne i dostupne zaštite, u ovoj medijskoj kući obezbjeđuju uslove za normalizaciju proizvodnog procesa.
"Novac je isplaćen isključivo iz dela budžeta koji se odnosi na komercijalno poslovanje, odnosno, nije izdvojen iz prihodovanja od takse koju plaćaju građani Srbije", naglašavaju iz RTS-a.