Ex -Yu

Rama: Status Kosova najveći problem Beograda i Tirane

Rama: Status Kosova najveći problem Beograda i Tirane
Rama: Status Kosova najveći problem Beograda i Tirane
Tanjug

BEOGRAD - Albanski premijer Edi Rama ocijenio je da su odnosi Srbije i Albanije dobri, ali je istakao da je najveći problem Beograda i Tirane odnos prema statusu Kosova.

Albanski premijer je u intervjuu za "Večernje novosti" rekao da je nepriznavanje Kosova znak da još uvijek ne postoji spremnost za otvorenim suočavanjem sa prošlošću i budućnošću".

Rama je, međutim, rekao da su i Srbija i Kosovo uspostavili bolje odnose, što je, kako je istakao, "postignuto zahvaljujući liderstvu Aleksandra Vučića", kao i sa druge strane, Hašima Tačija, Ise Mustafe i ostalih.

Oni su, kako je naveo, omogućili napredovanje dijaloga Prištine i Beograda.

Najčitanije